Startovací­ zdroj kondenzátorový˝ Flash Start 700 Telwin,829567

Kód: 829567
Neohodnoceno
Značka: Telwin
6 872 Kč
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
15.12.2023
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

StartovacĂ­ kondenzátor - StartovacĂ­ zdroj kondenzátorovĂ˝  Flash Start 700 Telwin, 12 V, startovacĂ­ proud 400 A pro startovánĂ­ i v extrĂ©mnĂ­ch klimatickĂ˝ch podmĂ­nkách do -40oC, pro všechny druhy motorĹŻ. NabitĂ­ zdroje do 2 min. pro opakovanĂ˝ start.

Bezúdržbový superkondenzátorový startovací zdroj 12V (ultra-kondenzátorová technologie). Startuje velkou škálu vozidel vozidel i při nízkých teplotách a nevyžaduje údržbu:
Tento startovací zdroj využívá i zbytkovou energii nefunkční baterie z níž se může nabít a může vůz nastartovat. Zdroj lze nabíjet přes USB nebo přes 12V zásuvku zapalovače nebo přímo ze svorek autobaterie. Startovat může vozidlo i bez baterie. Funkce GLOW je určena pro spouštění dieselových motorů při nízkých teplotách, kdy je potřeba spustit žhavení. Zdroj má ochranu proti zkratu a přepólování.

  • technologie - superkondenzátor 12V - 100 F
  • nabitĂ­ cca do 2 min.
  • startovacĂ­ proud 400 A (do vybitĂ­ kondenzátoru)
  • max. startovacĂ­ proud 700 A (do vybitĂ­ kondenzátoru)
  • pro nabitĂ­ kondenzátoru lze využít i zbytkovou kapacitu jinak nefunkÄŤnĂ­ baterie, pokud má napÄ›tĂ­ cca 10-12V
  • dá se nabĂ­jet se pĹ™es USB, autozapalovaÄŤ 12 V nebo přímo na autobaterii
  • váha 1,2 kg

Optimální postup při startu:

Pokud je autobaterie v autě promrzná, neprotočí motor a baterie má alespoŠ10 V, dá se za pomoci kondenzátorového startovacího zdroje motor natočit. Kondenzátorový startovací zdroj se připojí kleštěma na baterii v autě, nechá se nabít (cca 1-2 min) a pak se startuje. Princip je takový, že promrzlá baterie nemá kapacitu a má zvětšený vnitřní odpor, tudíž pak nedává potřebný proud k nastartování. Kondenzátor ve zdroji má takové vlastnosti, že nabitý dodá potřebný velký proud na "utržení motoru". Kondenzátor nemá žádný vnitřní odpor, takže v okamžiku startu dodá maximální proud. Zdroj má ještě funkci přižhavení pro naftové motory. Starty je možné opakovat do doby kdy má vlastní autobaterie nějaké relevantní napětí.

VlastnĂ­ zkušenost: Fabia 1,4 D stála 14 dnĂ­ na mrazu -10°C, motor se na vlastnĂ­ promrzlou baterii jen pĹ™evalil a nenastartoval. Tento zdroj byl na 2 min pĹ™ipojen na tuto baterii (bez odpojenĂ­ baterie), která mÄ›la jen 10V. PotĂ© byl zapnut klĂ­ÄŤek, zapnuta na zdroji funkce pĹ™iĹľhavenĂ­ na 3 sec. PotĂ© spuštÄ›n start klĂ­ÄŤkem. Motor se sviĹľnÄ› protoÄŤil a hned naskoÄŤil. NejlĂ©pe tuto manipulaci provádÄ›t ve dvou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Telwin
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 20 kg
Startovací napětí: 12V
Startovací proud: 400A
Kapacita startovacího kondenzátoru: 100F
Max.startovací proud: 700A
Hmotnost: 1,5 kg
Napájecí napětí: 230 V

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: